whatsapp ico

Kızlık diktirme Nedir

01.01.2019 05:18, Admin

Kızlık zarı günümüzde hala önemini korumaktadır. Gelişen ve çağdaşlaşan toplumlarda bu gibi artık anlayışların kalmadığı bilinmektedir. Fakat ülke olarak bu konuda hala bir aşama kaydetmemiş bulunuyoruz. Kızlık zarının vücuda bir katkısı veya bir zararı yoktur. Bu konu ile ilgili sorular hastalar tarafından jinekologlara, uzmanlara en sık sorulan soruların en başında gelmektedir. Kızlık zarı muayenesi, kızlık diktirme operasyonları sıkça sorulmaktadır. Yine bu konuda yapılan çalışmalar veya operasyonlar jinekologlar ve uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Merdiven altı yapılan operasyonlar sonucunda sağlıklı sonuçlar alınmamakta ve hastanın hayatını tehlike sokucu duruma gelmektedir. Jinekologların yapabileceği operasyonlardan biri olan kızlık diktirme uzman kişiler tarafından yapması şarttır. 

Bekaret Zarı Nedir

Kızlık zarı veya bekâret zarı diye tabir edilen yer bir organ değildir. Bu konuda yanlış bilgiler çokça yayılmaktadır. Bekâret zarının hiçbir fonksiyonu yoktur. Ne yararı ne de zararı. Sadece bebeklik döneminden gençlik dönemine kadar vajinadan yukarı çıkabilecek mikropları önler, yabancı cisim sokulmasını engelleyen bekâret zarı. Bir fonksiyonun olmadığı bilenen fakat toplum baskısı, erkek ego manyası, ailenin kafasındaki olumsuz kavramlar kadınların üstünde baskıyı sıkça göstermektedir. Çocukken oyun esnasında, mastürbasyon yaparken, cinsel birliktelik esnasında bekâret zarı hasar görebilir, hatta yırtılabilir de. Bayanların özellikle genç kızların bazı dönemlerinde geçirdiği rahatsızlıklar bekâret zarına zarar verdiği bilinmektedir. Bekâret zarı vajinanın girişinden 1.5 cm içeride bulunan bir zardır.

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır

Kızlık zarının ortası tamamen kapalı değildir. Bu ince perdenin ortası adet kanamasının akması için açık ve deliktir. Yani vajina girişine tamamen kapatan bir yapıda değildir. Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır sorusu gene uzman kişilere, jinekologlara en çok sorulan sorulardan birisidir. Kızlık zarının bozulduğu veya zarar gördüğü ilişki esnasında vajinal bölgenin içine girilmesiyle kızlık zarı bozulabilir veya zarar görebilir. Esnek bir yapıda veya ince bir yapıda olduğu için sıkça yapılan mastürbasyon sonucunda bile yırtılabilir. Bazı durumlarda esnek zar sayesinde kanama gerçekleşmez. Fakat çoğu kez vajinal bölgeden hafif kanlar veya akıntılar sonucu kızlık zarının zarar gördüğü veya yırtıldığı anlaşılabilir.

Bayanların özellikle gençlik dönemlerinde geçirilen ağır hastalık dönemlerinde bile kızlık zarı bozulabilir. Kızlık nasıl bozulur sorusunun cevabı illaki cinsel birliktelik esnasında gerçekleşemeyeceğini, mastürbasyon sonucunda bile hatta çocukluk döneminde oynanan bir oyun esnasında bile kızlık zarı veya bereket zarı kaybedilebilir. Fakat daha cinsel birliktelik esnasında penisin vajinaya girmesiyle kızlık zarı yırtılır. 1.5 cm içeri de olan bu zar esnek bir yapıda olduğu için yırtılması anlık bir durumdur. Hatta kadınların sert bir cisim üzerine oturduğunda bile zarar görebilen bu zar kolayca yırtılabilir özelliktedir. Toplumsal alanda çok fazla önem verilen, çeşitli kavramlar yüklenebilen, hatta bunun sonucu ölümlere sebep olan bu zar esnek yapıda olup yırtılması çok kolaydır.

Kızlık zarının bozulması sonucunda oluşan her kadınla illa kan gelecek olgusu yanlı bir bilgidir.  Kızlık zarının yırtılması kişiden kişiye, kadından kadına değişen bir yapıdadır. Kızlık zarının yapısı, kalınlığı, cinsel ilişkiye giriş şekli kanamanın miktarını belirler. Genellikle az miktarda, kendiliğinden duran, bir sağlıklı peti dolduramayacak tarzda gelen bir kan pıhtısıdır. Nadiren yırtılma esnasında bir damar ağzı açılabilmektedir. Kanamaya durmaz. Uzaman doktorlara giderek müdahale gerekebilir. Amaç kızlık zarını onarmak değil, açılan damarı dikmektir Kızlık zarının yırtılması sonucunda ağrılar oluşmakta fakat bu pek sık görülmemektedir. Bu arada erkeğin tutumu çok etkilidir. Kadına davranış biçimi, tenin uyuşması gibi faktörler devreye girerek bazı sorunlar çıkabilir.

Kızlık zarının kaybedilmesi gibi durumlarda yapay kızlık zarı en hızlı ve en düşük maliyetli çözümdür. Yapay Kızlık zarı ile alakalı detaylı bilgiyi yapay kızlık zarı nedir açıklamalı makalemizde bulabilirsiniz.


  Yapay Kızlık ZarıKızlık Zarı Dikimi

Önerilen Ürünler

Yapay Kızlık Zarı

Yapay Kızlık Zarı

Yapay Kızlık ZarıYapay Kızlık Zarı Almanya da üretilen ve ülkemize gelen bir üründür. Herhangi bir d..

299TL

Bekaret Hapı

Bekaret Hapı

Bekaret Hapıİngiltere’den ithal bekaret hapı diğer adı ile yapay kızlık zarı 199TL den satışa sunulm..

199TL

Vajina Daraltıcı Krem

Vajina Daraltıcı Krem

Vajina Daraltıcı Jel Krem Vajina daraltıcı krem zamanla vajinanızda oluşan sarkma ve genişlemeyi da..

179TL

Beyazlatıcı Krem | Genital Beyazlatma Kremi

Beyazlatıcı Krem | Genital Beyazlatma Kremi

Beyazlatıcı Krem | Genital Beyazlatma KremiBeyazlatıcı Krem özel bölge ve koltuk altı bölgelerinde k..

49TL